Історія і сучасність ВАТ МАЗ

«МАЗ» ( «Мінський автомобільний завод») входить до складу концерну «Белавтомаз» і є його головною компанією. Це підприємство є флагманом білоруської машинобудівної галузі, що виробляє транспорт різних видів: пасажирський, вантажний, спецтехніку, причіпний.

Автомобілі марки «МАЗ» широко відомі в Білорусії і користуються популярністю в багатьох країнах світу. Мінський машинобудівний завод багатий своєю історією.

Історичні факти
Рішення Держкомітету оборони про утворення Мінського автозаводу було підписано в серпні 1944 г. Через кілька місяців з’явилися перші автомобілі-великовантажних. З кінця сорокових років підприємство розпочало випуск перших моделей причіпної техніки.
За роки свого існування завод випускав різні види якісного і надійного транспорту. Важливий момент в історії заводу – іюнь1992 р.- підписання наказу про створення виробництва автобусів. З 1994 року підприємство виробляє автобуси, а також і тролейбуси.

МАЗ на сучасному етапі
В даний час підприємство займається випуском різних транспортних моделей: самоскидів, причіпної техніки, важких вантажівок, тягачів, автомобільних шасі, лісовозів, авто підвищеної прохідності, автокранів та іншої спецтехніки.

Виробництво іншого виду техніки – пасажирського транспорту теж поставлено на високий рівень. В умовах сучасності Маз випускає близько 15 видів моделей в 100 виконаннях. Сюди входять: міський, приміський, міжміський, туристичний, спеціальний і інші види пасажирського транспорту. Це автобуси довжиною 7-18 метрів.

Мінські автобуси практичні, надійні і безпечні. Велика увага приділяється комфорту і безпеки пасажирів, особливо інвалідів.

Автобуси МАЗа отримували призові місця і нагороди на міжнародних оглядах-конкурсах.

Близько 22000 технічних одиниць вироблено і працюють в Білорусії, Росії, в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Налагоджено випуск пасажирської техніки, що працює на Газомоторні паливі. Крім автобусів завод займається випуском тролейбусів

На заводі працює конструкторське бюро, яке займається удосконаленням якості техніки, інтер’єру і екстер’єру, а також розробкою сучасних інноваційних програм і технологій, і випуском нових технічних моделей.
Керує ВАТ «Мінський автомобільний завод» з кінця грудня 2014 року генеральний директор Дмитро Катеринич.

Напрями та перспективи розвитку МАЗа
Останні роки стають дуже продуктивними для головного підприємства холдингу «Белавтомаз» ВАТ «МАЗ». Завод продовжує розширювати свої горизонти, знаходити торгових партнерів на внутрішньому і світовому ринках.

Одним з напрямків перспективного розвитку компанії є співпраця з китайською фірмою Weichai Power, що займається випуском двигунів для вантажних авто. Потужність моторів становить 220-460 л